שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


לקסיקון בנושאי אבטחה

 

 הכל א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

א

אות חיים (באנגלית: Supervision)

אות חיים הינו שידור "סמוי" אשר שולח גלאי אלחוטי למקלט.בשידור זה מודיע הגלאי על המצאות. במידה והמקלט לא מקבל שידור זה מתבצעת תגובה כי שהוגדרה מראש (למשל דיווח למוקד, זימזום בלוח מקשים ועוד...)

 

אזור (באנגלית: Zone)

ערכת אזעקה שיש לה מספר כניסות לגלאים מחולקת בדרך כלל למספר אזורי הגנה. כל כניסה שכזאת במערכת נקראת אזור. כל אזור במערכת מיוצג באופן עצמאי בלוח המקשים של המערכת ע"י נורית או מספר או שם (תלוי בסוג לוח המקשים, ראה: לוח מקשים). כאשר המערכת מופעלת/דרוכה ואחד האזורים נפתח (נפרץ), תישמע אזעקה (כאשר יש סירנה המחוברת ללוח הבקרה) וישלח דיווח למוקד (כאשר המערכת מחוברת לשרותי מוקד).

 

אזור מושהה (באנגלית: Delayed Zone)

כאשר אזור במערכת האזעקה מוגדר כאזור מושהה והוא מופעל/נפרץ, המערכת תמתין במשך זמן שתוכנת ע"י המתקין לפני שתופעל האזעקה והאירוע ידווח למוקד.
בד"כ דלת הכניסה ו/או פרוזדור הכניסה מוגדרים כאזור(ים) מושהה(ים) בכדי לאפשר לבעל המקום להגיע אל לוח המקשים של המערכת ולנטרל/לכבות אותה.
בכספות ובחדרי נשק בד"כ לא נהוג להגדיר אזור מושהה. במיקרים כאלו נהוג להתקין לוח מקשים חיצוני (מוגן ואנטי-וונדלי) שמאפשר ניטרול/כיבוי המערכת לפני הכניסה לאזור המוגן.

 

אזור מותנה (באנגלית: Crossed Zone)

הגדרה זו תמיד באה בזוגות, לשני אזורים שכנים, ז"א שאם יש חלל שצריך למגן אז בצורה הקלאסית מתקינים שני גלאים שכל אחד מחובר לאיזור נפרד ומתכנתים התנייה ביניהם, כלומר, רק אם שניהם יופעלו בתוך פרק זמן שנקבע מראש, רק אז תופעל האזעקה.

המונח באדיבות: רז (י.מ.מ מערכות)

 

אזור עוקב השהייה (באנגלית: Zone Follower)

איזור שיבוא אחרי אזור מושהה, למשל מגנט דלת כניסה יוגדר כאזור מושהה, וגלאי הנפח שנמצא בדרך ללוח המקשים יהיה אזור עוקב השהייה. במידה ונוצר גילוי באזור עוקב השהייה לאחר הפעלת זמן ההשהייה (אזור מושהה), לא תהייה אזעקה עד לגמר זמן ההשהייה. אך אם אדם לא מורשה (פורץ) יפעיל את האזור עוקב השהייה ללא הפעלת האזור המושהה, תופעל האזעקה מיידית.

המונח באדיבות: רז (י.מ.מ מערכות)

 

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization