שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


לקסיקון בנושאי אבטחה

 

 הכל א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

ל

לוח בקרה (באנגלית: Control Panel)

לוח הבקרה הוא ה"מוח" של מערכת האזעקה. זוהי יחידת הפיקוד הראשית של מערכת האזעקה הכוללת בתוכה מעגל אלקטרוני, ספק כח, ומצבר נטען. כל יחידות המערכת, החיישנים והאביזרים מחוברים אליו.

לוח הבקרה כולל מעבד (Micro-Controller) אשר בהתאם למצב המערכת (מופעלת או כבויה) ובהתאם לנתונים המתקבלים מהחיישנים מחשב ומחליט האם יש מצב של אזעקה. בזמן אזעקה לוח הבקרה מתריע ע""י הפעלת סירנות ודיווח למוקד שמירה.

כיום רוב הבקרות כוללות לוח מקשים אשר משמש להפעלה/כיבוי המערכת וכן לביצוע הגדרות שונות של המערכת (למשל שינוי קוד הפעלה). להפעלה/כיבוי המערכת יש אפשרות גם לחבר מפתח (נמצא בד""כ על קופסת הבקרה מה שמקשה על הסתרתה), להשתמש בשלט אלחוטי ו/או כרטיס קירבה (RFID).

קיימים שני סוגים עיקריים של לוחות בקרה: קווי ואלחוטי.

  • מערכת קווית: מערכת אשר כל החיישנים והאביזרים מחוברים אליה בחוטי נחושת. מערכות אלו זולות יותר לרכישה אך התקנתם דורשת מיומנות גבוהה. מערכות קוויות גם נחשבות אמינות ובטוחות יותר כיוון שבכדי לנטרלם יש צורך להגיע פיזית למערכת (שבדרך כלל מוגנת ע""י גלאי).
  • מערכת אלחוטית: מערכת אשר החיישנים והאביזרים מחוברים אליה בצורה אלחוטית. מערכות אלו יקרות יותר מהקוויות אך התקנתם קלה יותר וחלק מהחברות אף מוכרים אותם בחנויות "עשה זאת בעצמך" (DIY). בעולם קיימים מספר תדרים בהם עובדים מערכות אלחוטיות: 434MHz (התדר החוקי בישראל), 868MHz ו-315MHz (צפון אמריקה).
  • קיים גם סוג שלישי (שהוא בעצם שילוב של השתיים): מערכת היברידית. למערכת ההיברידית ניתן לחבר חיישנים ואביזרים קוויים וגם אלחוטיים.

 

לוח מקשים (באנגלית: Keypad)

לוח המקשים במערכת האזעקה/בקרת אש הוא הקשר בין המפעיל (המשתמש) לבין המערכת ממש כשם שהמוניטור ולוח המקשים הם הקשר שלנו למחשב האישי.
ישנן מערכות המופעלות ע"י מפתח ואין להן לוח מקשים אך היום כמעט לכל המערכות יש לוח מקשים כלשהו. לוח המקשים יכול להיות חלק מהבקרה או נפרד. לוח המקשים כולל לחצנים וכן תצוגה. התצוגה משמשת לצורך הצגת מצב המערכת, האזורים, ו/או על תקלות.
קיימים שלושה סוגי תצוגות עיקריים בלוחות מקשים: תצוגה כותבת (ע"י מסך LCD עם אותיות ומספרים), תצוגת צלמיות (אייקונים), ותצוגת נוריות (LED).
במערכות יקרות יותר (בעיקר כאלו המשולבות עם מערכת בית חכם) ישנם גם לוחות מקשים שהם בעצם לוח מגע גרפי משוכלל (VGA Touch Screen) אשר מאפשר מלבד שליטה על מערכת האזעקה גם צפייה במצלמות אבטחה וכד' (ממש כמו מסך של מחשב).

 

לוקס (באנגלית: LUX)

ראה ערך: וידאו, לוקס

 

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization