שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


לקסיקון בנושאי אבטחה

 

 הכל א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

מ

מצלמת איי.פי. (באנגלית: IP Camera)

איי.פי. (IP) הוא קיצור צמד המילים Internet Protocol ומצלמת איי.פי. כשמה כן היא, מצלמה המתרגמת את אות הוידאו שהיא מצלמת למידע המועבר דרך קווי תקשורת סטנדרטיים של מחשבים בפרוטוקול האינטרנט.
המצלמה מחוברת, כמו כל מחשב אחר, לרשת ולאינטרנט דרך האמצעים הקונבנציונליים ביותר (לדוגמא נתב, מודם ADSL, וכד'). הפשטות בהרכבה והתפעול לא סותרים את התחכום שמציעה מצלמה מהסוג הזה.
לכל מצלמה שכזו יש להגדיר כתובת IP (ממש כשם שמגדירים זאת עבור מחשב, אלא אם משתמשים בהגדרות אוטומטיות - DHCP) ולאחר מכן ניתן לצפות בשידורי המצלמה מכל מקום שנרצה (וזאת בתנאי שיש לנו מחשב, אינטרנט, ותוכנת צפייה.

מה נוכל לעשות בעזרת מצלמה שכזו?

 • צפייה בתוכן המצולם (המוקלט או בשידור חי) גם מהבית, גם מהמשרד ובעצם מכל מחשב
 • שיתוף צופים נוספים (לפי מה שנחליט בעצמנו מה יהיו המצלמות בהן נאפשר לכל צופה לצפות)
 • נוכל מכל מקום לשנות זום ולהזיז את המצלמות על צירן
 • היות והמצלמות הן בלתי תלותיות בשום ממשק נוכל לשנות מיקומי מצלמות, להוסיף או להפחית במצלמות בלי שנידרש בשינויי חומרה, כרטיסים גרפיים, או הגדרות מכל סוג
 • בעזרת תוכנה נוכל להקליט ולצפות עד חודש אחורה, החומר המצולם ימתין לנו מרחק של הגדרת היום והשעה בהם נרצה לצפות (במקום להריץ את הסרט במשך שעות)
 • המצלמה מתפקדת גם כחיישן תנועה (VMD) ובכך חוסכת בזמן צילום ובעלויות (המצלמה מתחילה בצילום מהיר וסטנדרטי (25 פריימים לשנייה) ברגע שהיא מזהה תזוזה, עד אז היא מצלמת צילום יותר איטי של פריים לשנייה), כמו-כן המצלמה דואגת להדגיש על מסך הצפייה את התנועה ולסמן את מיקומה ע"י הקפתה
כמובן שמאפיינים אילו אינם תלוים בשום משתנה מלבד החלטותיו האישיות של המפעיל של המצלמה ותו לא.
את כל הפעולות למעלה נוכל לעשות בעזרת תוכנת הצפייה בקלות ובפשטות. היום-כאשר אבטחת העסק/הבית עומדת במקום הראשון ומעקב אחר המתרחש באזורים רגישים הוא בגדר חובה, יש לעשות זאת בצורה הישירה ביותר ובשימוש בחומרה דיגיטלית קלה לתפעול וכמובן מקוונת, דינאמית וגמישה לשינויים.

המונח באדיבות: Z.B.M - זד.בי.אם מערכות

 

מקודד (באנגלית: Decoder)

למונח זה 2 משמעויות:

 • האחת: מתייחסת ללוח מקשים (כדוגמת טלפון לחיצים) אשר משמש להפעלת / הפסקת מערכת האזעקה ע"י המבוטח כל זאת במקום השימוש במפתח ולעיתים בנוסף לו.
 • השנייה: מעגל אלקטרוני אשר מורכב בתוך קופסת משדר רדיו/סלולארי ואשר מחובר ליחידת המשדר עצמה, לבקרה ולספק הכח. במקרים בהם אין משדר אינטגראלי תפקידו בזמן פריצה פתיחה או סגירה של המערכת להעביר ליחידת המשדר סיגנל אשר מתוכנת בתוכו ואשר כולל את מספר הזיהוי של המבוטח ואשר רשום בחב

  המונח באדיבות: יהודה הלפרין

   

  מתאם סלולארי

  יחידה היא למעשה טלפון סלולרי לכל דבר הכולל כרטיס SIM. בעזרת יחידה זאת לא ניתן לחייג בעזרת מקשים אלה על ידי צלילים בלבד. לכן היחידה הזאת מדמה צליל קו טלפון של בזק, את החיבור הנ'ל מחברים לכניסת הטלפון במערכת האזעקה. כאשר המערכת רוצה לחייג, היא מזהה את צליל הטלפון שמייצרת היחידה ומחייגת כרגיל אך במקום לעבר דרך קווי בזק המידע עובר ברשת הסלולר.

   

  מתג מגנט (באנגלית: Reed Switch)

  מתג מגנטי מוכר גם כ"מפסק דלת" והוא ממוקם על דלתות או חלונות שקיים חשש כי גנב ינסה להיכנס דרכם. המתג המגנטי מורכב משתי יחידות שאחת ממוקמת על החלק הנע ואחת על החלק הנייח. על החלק הנע ממוקם מגנט רגיל. החלק הנייח מכיל שתי יחידות מתכת הנצמדות זו לזו כאשר המגנט ( על החלק הנע) קרוב אליהן.כאשר נפתחת הדלת והמגנט מתרחק מהפתח, הכוח המגנטי על יחידות המתכת נחלש וכתוצאה מכך הן נפרדות ובכך גוררות את הפעלת המערכת.

  ישנם סוגים רבים של מתגים מגנטים המותאמים לדלתות שונות ( פלדלת, עץ, ברזל וכדומה)ולהגנות שונות (כספת, מזגן, דלת , חלון וכדומה).

  כיום מתקינים מתג מגנטי על דלתות כניסה לצורך השהיית כניסה ויציאה ושיפור הגילוי של הבקר ע"י חלוקת הגלאים לעוקבי השהייה (תחת השהיה במידה ונכנסו בדרך הראשית ללא השהיה אם נכנסו מהחלון).

  היתרון: קטן קומפקטי ואינו זקוק למתח חשמלי בכדי לעבוד
  חיסרון: ניתן לנטרול ואו לעקיפה

  המונח באדיבות: גיל שקל (פימא)

   

  מתג, מרכזיה (באנגלית: Switch, Hub)

  רכזת (HUB) ומתג (SWITCH) הם התקני חומרה המספקים בצורה הבסיסית שלהם את אותו השרות, הם מאפשרים חיבור של מספר מחשבים/התקנים, האחד לשני, לצורך בנית רשת מקומית ושיתוף משאבים ביניהם.

  כאשר משתמשים למשל במספר מצלמות IP ומחשב ורוצים לחבר את כולם לאינטרנט (לשם צפייה מרחוק), יש לחבר את כולם למתג ואת המתג לנתב.

  ראו גם: נתב (Router)

   

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization