שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

בנובמבר יחל בנתב"ג השימוש במערכת זיהוי ביומטרית

פורסם: ב-21 באוקטובר, 2007


לפי דיווח בעיתון 'מעריב', החל מחודש נובמבר, ייחל מערך הביטחון בשדה התעופה להשתמש במערכת ממוחשבת חדישה, בה נעשה שימוש בטביעות אצבע לבדיקת זהות הנוסעים. המערכת תוכל לזהות דרכונים מזויפים באמצעות השוואה בין טביעת האצבע של כל נוסע ובין המידע הקיים עליו במאגר של גופי הביטחון ומשרד הפנים. המערכת הביומטרית אמורה להתריע בכל מקרה שבו ינסה אדם לעלות לטיסה בזהות בדויה ודרכון מזויף.

השיטה החדשה פותחה באחרונה על ידי מערך האבטחה של רשות שדות התעופה. מאחורי הפיתוח עומד הצורך להתמודד עם ריבוי הידיעות על זיוף דרכונים ישראליים ומכירת דרכונים לגורמים זרים.

בשלב הראשון תופעל המערכת רק באופן חלקי וניסיוני, ותבדוק 15 אלף נוסעים, רובם מבין נוסעי מחלקת העסקים של חברת אל־על. בשלב הבא מתכננים בנתב"ג להכניס את המערכת לשימוש מלא בשדה, וכל הנוסעים שיתייצבו לטיסה יעברו דרכה. "אנחנו מקווים שהמערכת הזאת תקצר את תהליך הבדיקה הביטחונית ותקל על הנוסעים בפחות שאלות טורדניות‭,"‬ אומר שריג.

כרגע מתבססת המערכת על מאגר טביעות האצבע של נוסעים אשר חתמו על כרטיס מעבר גבולות ביומטרי, וכן על המאגר הביטחוני, בו נמצאות טביעות האצבע של כל מי שהתגייס לצבא או נעצר על ידי המשטרה.

בנתב"ג מבטיחים כי השימוש במידע שיאסף על אזרחים ישמש רק לצורך הבידוק הביטחוני הראשוני, ואולם, בדרכה של השיטה החדשה ליישום מלא היא תצטרך להתגבר על מתנגדים חריפים אשר רואים בצעד מן הסוג הזה חדירה לפרטיות. העובדה כי טביעות האצבע של כל אדם מאוחסנות וזמינות לשימוש כלל מערכת הביטחון צפויה לעורר התנגדות עזה, ותצטרך לעבור את אישור הכנסת.

לפי העיתון, בימים אלה ממש עומדת שאלת הגישה למאגרי מידע ממשלתיים, והשימוש בהם, במרכזו של קרב איתנים בוועדת החוקה. ההצעה מעוררת המחלוקת עוסקת במתן גישה ישירה למשטרה אל מאגרי המידע של החברות הסלולריות וחברת בזק. הנושא מעורר סערה ציבורית גדולה בשל החשש שאישור הצעת החוק יאפשר לרשויות החוק לחדור לחייו הפרטיים של כל אזרח ואזרח ללא פיקוח וגבולות. ואולם, מגיני החוק טוענים כי הצעת החוק רק תקצר תהליכים, ולא מקנה למ־שטרה יותר זכויות מאשר אלה שהיא ממילא נהנית מהן היום.

[4432]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization