שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

האיוולת הבלתי נתפסת של החוק בישראל

או מותר הפורץ על שומר החוק

 

פורסם: ב-16 בינואר, 2007


בעקבות מעצרו של שי דרומי על שירה למוות בגנב שנכנס לחוותו. מתעוררת השאלה מה מותר ומה אסור בהגנה על רכושך. החקלאים, שרכושם נמצא לרוב בשדה ובשטח ויש קושי אמיתי להגן עליו, הם הנפגעים ביותר מאוזלת היד של שלטונות החוק במלחמה בגנבים. יוסטה בלייר מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, מספר "החקלאים מתריעים כבר שנים, על מכת הגניבות החקלאיות שגורמת לנזקים של עשרות מיליוני שקלים בשנה. גם לי אישית נגרמו נזקים, במשק החקלאי שלי במושב ישע שבחבל אשכול". תופעת הגניבות החקלאיות, אינה זוכה להתייחסות הולמת מצד השלטון או המשטרה. חקלאי המנסה לבטח את רכושו, אינו יכול לעשות כן כי אף חברת ביטוח לא תבטח את הצאן או הבקר ואף לא את הצינורות והציוד בשדות. מצד שני, פעולות מניעה משטרתיות לא נעשות כלל. המשטרה, שהפעילה בעבר את משמר הגבול למטרות אלו, חדלה לעשות זאת. באזורים בהם הוקמה גדר הבטחון, ירדה רמת הגניבות. בדרום, בו אין גדר מצד אחד וישנם בדואים רבים העושים באזור כבתוך שלהם (זכורה התארגנות סוחרים באזור התעשיה קרית שרה וקריית יהודית, שהמשטרה לא סייעה להם והם הקימו משטרה פרטית לסכל את הגניבות מצד אחד ולמנוע את דמי החסות מצד שני, פעולה שהורידה בצורה דרסטית את הגניבות), אין לחקלאים כל הגנה. במושבים לעומת זאת, כל חקלאי מגן על העדר שעל יד ביתו, עם האמצעים והיכולת הכספית שהוא יכול להשקיע. במקרה הרע, הוא נאלץ לשלם דמי חסות לעבריינים (בדרך כלל בדואים) שזו פרנסתם. חוות הבודדים, שיש כמאה כאלה בנגב, נמצאים במצב הקשה ביותר. בהעדר חשמל סדיר, אין להם כל מערכת אזעקה שיכולה לעכב את הגנבים. גם אם היתה מערכת כזאת, החוואי הבודד שנמצא בשטח עם עוד 2-3 בוגרים יחידים, לא יכולים להתמודד עם חבורת גנבים. הגנבים יודעים שבמקרה הטוב, למשטרה יקח שעה או יותר להגיע ועל כן ללא כל פחד עושים בחווה כבתוך שלהם. כל ישוב זוכה וזכאי להגנה מטעם המדינה, כי זה חשוב למדינת ישראל לא פחות מלחוואי הבודד לשמור על קיום החווה ועל בעליה החוקיים. על כן על המדינה, לדאוג לכך שהחוואי יוכל לחיות בשלום או לתת לו את הכלים להתמודד עם הגנבים.

דיעות

אני מזמין אתכם להצביע בסקר המופיע מימין ולחוות את דעתכם האם יש לשנות את החוק בכדי לאפשר לכל אדם להגן על רכושו וכל האמצעים כשרים לכך (בדומה לחוק בארצות הברית), או לסמוך על שלטונות האכיפה (המשטרה) כמובן במידה ויקבלו אמצעים ומשאבים לכך מהמדינה.

[3177]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization